8.5 C
Knokke-Heist

“De Torenpekkers” winnen de carnaval playback tijdens het Kapittel

De eerste zaterdag na 11 november viel dit jaar op 12 november traditioneel is het Kapittel de officiële start van Carnaval Heist. Dit jaar voor het eerst met een playback wedstrijd tussen de diverse carnaval groepen. Zo’n 10 groepen deden mee aan dit wedstrijd die is gewonnen door “De Torenpekkers”, tweede waren “De Tjoeptjes” en derde was kandidaat Prins Carnaval Osaer. Maar omdat het niet de bedoeling was dat kandidaten prijzen geld ontvingen vielen kregen “De Strandreetjes” de prijs.

Normaal is het Kapittel “het” verzamelpunt van al wie een echte carnavalist is in Knokke-Heist. Lag het aan de “grote” Ravelingen of aan de motivatie van de carnavalisten. Het waren vooral de “diehards” die uit hun warme zetel waren gestapt en naar de Ravelingen trokken.

“Carnavalisten moeten weten dat heel wat carnavalgroepen onder druk staan, zegt Prins Geert ondervoorzitter van het Hof Der Prinsen in een reactie. Er zijn heel wat financiële problemen ontstaan na corona. Maar ook door de stikstofplannen van de Vlaamse Regering zullen tal van wagenbouwers op zoek moeten gaan naar een nieuwe locatie. Een carnavalswagen bouwen bij een landbouwer is bijna niet meer mogelijk. Het is daarom belangrijk dat carnavalisten jong en oud blijven gaan naar de diverse carnaval events, zegt de Prins. Carnaval is meer dan gewoon twee dagen meelopen in een stoet. Carnavalisten moeten hun groep steunen en helpen waar kan. Handen uit jullie mouwen en bouwen aan een stabiele toekomst van ons carnaval, voor het te laat is”!

DSC_0001

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Ook dit moet je even lezen