Het ziet er naar uit dat het aanstaande donderdag een luidruchtige gemeenteraad gaat worden. De ouderraden van zowel BS De Pluim als BS Het Anker roepen de vele ouders op tegen 19u30 naar het Sociaal Huis af te zakken om er opnieuw te protesteren tegen de fusieplannen tussen het gemeentelijk- en gemeenschapsonderwijs.
Dit naar aanleiding van de beslissing van de gemeenteraad op 24 februari 2022, waarbij toelating werd gegeven om onderhandelingen aan te knopen met het gemeenschapsonderwijs betreffende een eventuele fusie met het gemeentelijk basisonderwijs. Door de schoolraad van het gemeenteonderwijs is toen een klacht ingediend bij het Agentschap Binnenlands Bestuur (ABB) en bij de Commissie Zorgvuldig Bestuur. Volgens het agentschap zijn er inderdaad procedurefouten gemaakt door het gemeentebestuur. Wat de Burgemeester en het schepencollege van Knokke-Heist ontkent.
De gemeenteraad moet donderdag akkoord gaan om in beroep te gaan tegen de beslissing van de Commissie zorgvuldig bestuur bij de minister van onderwijs en de Commissie op de hoogte te brengen van de verder opvolging die het gemeentebestuur verder wil geven aan haar besluit.













